Kup Tygodnik Nadwiślański z 22 grudnia. Tym razem aż 56 stron!

Od 22 grudnia a w sprzedaży jest świąteczno-noworoczny numer Tygodnika Nadwiślańskiego (nr. 51/52/2022). To aż 56 stron pełnych aktualności i ciekawych reportaży! W środku znajdziecie między innymi:

By bohaterowie byli autentyczni – Rozmowa z Mariuszem Kaniosem, powieściopisarzem z Tarnobrzega, autorem kryminału „Szepty moich lęków”, który kilka dni temu miał swoją premierę.

ZAPEWNIĆ SENIOROM bezpieczne święta – Okres świąteczny to czas rodzinnych spotkań, wizyt u seniorów, rozmów i dyskusji. Ponieważ od dłuższego czasu działalność wszelkiej maści oszustów i złodziei nasila się, dobrze byłoby przy okazji poruszyć kwestie bezpieczeństwa.

Bez aparatu czuję się źle – Fotografie Anny Gilarek od kilku lat możecie podziwiać w  oficjalnym kalendarzu miasta Tarnobrzeg. W tym na rok 2023 jej autorstwa są wszystkie wybrane do niego zdjęcia – od stycznia po grudzień.

Niezwykłe sandomierskie archiwum pana Ryszarda – Powiedzieć, że ma bogate zbiory materiałów dotyczących Sandomierza, to za mało.

Zagrał w u Stevena Spielberga – Dla wielu odkrycie artystycznej przeszłości tarnobrzeżanina było niemal szokiem. Sprawa ujrzała światło dzienne przy okazji koncertu zorganizowanego w tarnobrzeskiej Szkole Muzycznej.

Największa na świecie fotogaleria portretów mrówek – Kamil Stajniak z Sandomierza ma w swojej kolekcji ponad 220 własnoręcznie wykonanych portretów mrówek z niemal wszystkich kontynentów.

Są prawdziwą dumą parafii – Od pięciu lat parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w  Tarnowskiej Woli może chwalić się posiadaniem własnego chóru.

Rzuciła księcia dla poety – Ta historia niedawno została przypomniana za sprawą głośnej książki „Stulecie Winnych” i nakręconego na jej podstawie serialu telewizyjnego. Niektórzy pewnie dzięki temu usłyszeli o niej po raz pierwszy

Obrazy, co przeżyły historię – W ramach walki komunistów z Kościołem katolickim w Polsce w latach 60. ubiegłego wieku, jakiś twardogłowy partyjniak wpadł na barbarzyński pomysł usunięcia kapliczki stojącej od 130 lat przy jednej z dróg w naszym regionie.

Witajcie w piekle – Jeżeli o jakimś miejscu można powiedzieć dziś „piekło na ziemi”, to jest nim miasto Bachmut na Ukrainie, w obwodzie donieckim.

Trybuna to jego dom – Głos Wojciecha Jugo znają doskonale kibice przychodzący na mecze Siarki Tarnobrzeg.

Mundial w Katarze z siedzibą w Dubaju – Większość kibiców, którzy mieli przyjemność oglądać z trybun mecze swoich reprezentacji na mistrzostwach świata w piłce nożnej, nie spędziło ani jednej nocy w Katarze.

Malowane na szkle, wypalane w drewnie – Mirosław Tarkowski pochodzi z Sandomierza, lecz od lat mieszka w Tarnobrzegu. Już w dzieciństwie zdradzał talent plastyczny. Zrodzona wówczas pasja przerodziła się w stałe zajęcie i uczyniła z niego wszechstronnego artystę.

Futra, kryształy i kolorowe cekiny – rozmowy z Z EWELINĄ SUDOŁ, makijażystką z 11-letnim doświadczeniem, specjalistką od pielęgnacji, stylistką, niezależną dyrektor w firmie Mary Kay oraz JUSTYNĄ GAMOŃ-WESOŁOWSKĄ projektantką mody.

Spektakularna biżuteria nie tylko na specjalne okazje – Tworzenie to proces wszechstronny. Zlepek różnych zainteresowań – dizajnem, sztuką i przede wszystkim modą. A patrzenie z perspektywy różnych dziedzin bywa niezwykle odkrywcze i inspirujące – mówi stalowowolanka Donata Marczak (na zdjęciu obok), właścicielka marki Paloma Negra, projektantka niebanalnej biżuterii.

… i wiele innych!

Kup Tygodnik Nadwiślański z 22 grudnia. Tym razem aż 56 stron!
Przewiń na górę